Vyberte stranu

Uzemnenie sa. Čo to je? Možno ste sa s týmto pojmom už stretli. Ja teda veru áno a mnohokrát. Už nejaký čas ma sprevádza a venujem mu plnú pozornosť.

Som vzdušno – ohnivý typ človeka (podľa Ayurvédy Váta a Pitta). To znamená, že si musím element zeme dopĺňať a robím to rôznymi spôsobmi.

Uzemnenie sa, je pre mňa životne dôležité a tak som sa rozhodla vám o ňom napísať a viac do hĺbky.

Ako zistíme, že nie sme dobre uzemmení?

Ak sa tu na tejto našej Zemi necítime v bezpečí, nefungujú nám financie, sexualita, sme často hlavou v oblakoch a nevieme svoje vízie a sny uskutočniť. Alebo keď sme často depresívni, či úzkostliví.

Slabé uzemnenie, však nemusí byť zodpovedné vždy za všetky príznaky. U seba som si však všimla, že keď nie som dobre uzemnená, tak som viac úzkostlivá a viac sa sťahujem do ústrania a necítim sa duševne dobre.

Vtedy viem, že je dôležité sa ihneď začať uzemňovať a používam na to rôzne techniky.

Sú však aj také prípady zlého uzemnenia, kedy je človek tak veľmi odpojený od fyzického sveta a od svojho tela, že môže skutočne vzniknúť až depresia a odpor k celému svetu, k ľudom – v podstate neprijatie hmotného života a hľadanie únikov z neho.

Takéto hľadanie únikov može byť cez nejaké závislosti (alkohol a iné látky). No je to začarovaný kruh, pretože napríklad omamné latky a to všetkého druhu spôsobujú to, že aktivujú viac horné energetické centrá a človeka spájajú s elementom vzduchu a s jemnejšími sférami. To znamená, že duša odchádza z tela a čím viac človek užíva nejaké látky, o to viac môže nastať to, že prestáva žiť plhodonotný pozemský život.

Deje sa však aj opak, kedy človek naopak nutkavo vyhľadáva spôsoby ako sa uzemniť a robí to často nevedome – závislosť na jedle, na športe, alebo na sexe. Toto sú totiž najrýchlejšie prostriedky, ako sa dobre uzemniť.

Často pri podvedomej snahe uzmeniť sa, môže človek siahať po veľmi nezdravých potravinách (cukor, pečivo plné lepku, fast-foody..).

Z čoho vzniká slabé uzemnenie sa?

Je to často z boľavých záležitostí, ktoré si človek nesie vo svojej duši. Z neuzdravených tráum, vďaka ktorým môže človek pokladať svet za zlé a nebezpečné miesto. Tým pádom prichádza odmietanie hmoty a fungovanie v nej. Ako som už spomenula, takýto človiečik potom žije uzatvorený do seba, odťahuje sa zo sveta, všetko ho dráždi, nemá hlboké vzťahy s ľudmi vôkol seba, alebo neustále bojuje s financiami.

Píšem to aj preto, lebo som si tým sama v minulosti prešla. A nebolo to jednoduché fungovanie. O čo viac som však uzdravila svoju dušu a myseľ, o to viac ma začal baviť a stále viac a viac aj baví – život tu na Zemi. Bývala som často melancholická, apatická, úzkostlivá a smutná. Dnes som veselý človek, s pozitívnym náhľadom na svet a život ma veľmi baví 🙂 Dokonca tak veľmi, že sa často neviem dočkať rána, aby som opäť mohla zažívať túto ľudskú skúsenosť.

Pamätám si na časy, keď som nevedela ráno vstávať. Nechcelo sa mi do tohto sveta, unikala som radšej do sveta snov, kde nebola taká ťažoba. Dnes je to skutočne inak – ráno vstávam skoro a cítim sa oddýchnutá a svieža.

Takže je veľmi dôležité, pre normálne fungovanie tu na Zemi – uzdravovať svoje traumičky a duševné boliestky, inak život zaveľa nestojí, keď z neho človek podvedome uniká a nevie si ho užiť a vidí všetko len v tmavých farbách.

Dobré uzemnenie sa

Jeho znakmi sú:

 • radosť zo života
 • veľa životnej energie
 • pocit tepla v tele
 • dobré trávanie a vylučovanie
 • dobrý finančný život
 • zdravo fungujúca sexualita
 • schopnosť nasledovať svoje vízie a ciele
 • schopnosť dosahovať ciele
 • odvaha, duševná sila
 • pocit pevnej pôdy pod nohami
 • schopnosť sa o seba adekvátne postarať
 • jasné myšlienky
 • vnútorný pokoj a pokojné myšlienky
 • schopnosť rýchlo sa vrátiť do svojho stredu po stresovej situácii
 • kreatívna energia – tvorivosť

Aké sú prostriedky na uzemnenie sa?

Mne okrem práce na sebe a riešenia si minulých udalostí, pomáha viacero vecí. Každému však môže pomôcť niečo iné. Výborné prostriedky pre dobré uzemnenie sa: šport, fyzický pohyb – aj práca na záhrade, milovanie sa, dobré jedlo a hlavne teplé a korenené, masáž, tanec, spev, chodenie do prírody (najlepšie na boso), objatie a smiech (odporúčam pozerať filmy plné humoru).

Ak pociťujete nechuť z tohto sveta, úzkosť, melanchóliu, nechuť sa milovať, alebo celkovo hýbať, či dokonca mávate depresie – tak skutočne veľmi odporúčam riesiť svoje vnútro a popri tom robiť vyššie vymenované uzemňovacie techniky 🙂 Život sa tak skutočne môže zmeniť na radostejší zážitok, neprišli sme sem len trpieť.

Ak neviete ako si riesiť svoje vnútro a prepúšťať náročné emócie, či nespracované záležitosti – môžete tak urobiť pomocou dobrého a skúseného terapeuta. Nikdy tu nemusíme byť na všetko len samy 🙂. Ale často môže pomôcť aj dobrá kniha a chuť zmeniť svoj život a svoje postoje.

Doplnkové prostriedky pre dobré uzemnenie sa

Môžu to byť rôzne predmety, minerály, kryštály (napríklad záhneda, obsidián), alebo aj esenciálne oleje.

Zoznam výborných olejov na uzemnenie sa:

Cédre

https://bewit.love/sk/ceder-himalajsky-p-21/?i=qalyx2mfcspqwtfxf8ki

https://bewit.love/sk/ceder-atlasky-p-1500/?i=qalyx2mfcspqwtfxf8ki

Borovica

https://bewit.love/sk/borovica-p-30/?i=qalyx2mfcspqwtfxf8ki

Smrek

https://bewit.love/sk/smrek-p-61/?i=qalyx2mfcspqwtfxf8ki

Zmesy olejov

https://bewit.love/sk/bewit-balance-p-75/?i=qalyx2mfcspqwtfxf8ki

Ahoj, moje meno je Andy. Som inšpirátorka, holistická poradkyňa, športová trénerka, umelkyňa a blogerka. Táto web stránka slúži na účely informatívneho charakteru. Sú to hlavne moje poznatky a nemusia s tebou rezonovať. To je však v poriadku, pretože každý máme inú životnú cestu a presvedčenia.

Mojim poslaním je pomáhať ľuďom nájsť v živote rovnováhu a upraviť životný štýl tak, aby mohli naplno prejaviť svoj potenciál a zažívať tak vyššiu kvalitu života. Tejto práci sa venujem od roku 2009 a postupne sa neustále vyvíja, pretože učenie sa je nekonečný proces.

Ďakujem že si tu a teším sa na prípadnú spoluprácu 🙂

Share This