Vyberte stranu

O tom, že naša energia sa dopĺňa a vieme ju aj strácať (vydávať) – vieme. Čoraz viac a viac si však všímam fenomén ,,zdieľania energie” a jej navyšovanie takýtmo spôsobom. Asi to poznáš, že sa s niekym stretneš a cítiš sa byť unavený/a a máš pochmúrne myšlienky. Ak si ten citlivejší typ človeka, vnímaš to veľmi intenzívne.

Ja sama som empat a často sa mi stávalo, že som zo stretnutí odchádzala unavená a otrávená. Samozrejme to súviselo aj s mojimi hranicami a nastavením, lebo kedysi som si priťahovala do úzkeho kruhu priateľov, veľa skormútených duší. Postupne sa to však zmenilo a o tom bude dnešný článok 🙂

Nové priateľstvá

Ako som sa postupne vyvíjala, vďaka aj sebarozvoju a duchovnej práci, moja energia sa začala meniť a vnímala som, že môj okruh priateľov sa začal meniť tiež. Postupne som zo seba skladala ten batoh, plný nevyriešenej minulosti a vystupovala z roli obete (občas sa však ešte rada objaví 😀 ). A zloženie toho batohu spôsobilo, že som na nejaký čas zostala takmer úplne sama, pretože staré priateľstvá, plné zdieľania utrpenia mi zmizli zo života.

Spočiatku som to znášala trochu úzkostlivo, ale keďže dobre počujem svoju dušu, prišlo mi ubezpečenie, že je to v poriadku a púšťať to staré, keď sme pripravení na nový život je veľmi dôležité a bez toho nenastane posun. Skutočne môže byť náročné púšťať ľudí zo života, ale často je to aj kvôli úzkostnej vzťahovej väzbe, keď si na iných vytvárame nezdravú závisloť a nechceme prijímať život a zmeny.

Postupne mi však do života vtrhli celkom noví ľudia a stali sme sa veľmi blízkymi priateľmi. Tieto priateľstvá majú však celkom inú kvalitu – nie sú založené na manipulácii, na úzkostnej – závislostnej väzbe, pretože keď sa človek stane viac celistvým, nepotrebuje druhých na to, aby z nich niečo čerpal a získaval pre seba.

A tak sa smiem tešiť zo slobodných a hlbokých priateľstiev, ktoré mi ukázali nový fenomén – a ním je vzájomná motivácia, inšpirácia a rast. A krásne na tom je to, že sa to deje samo. Vždy keď sa s priateľmi stretnem, cítim, ako sa mi navyšuje kreatívna energia a je to obojstranné. Nikto z nikoho energiu nevysáva, ale odchádzame zo stretnutia nabití energiou, radosťou a kreativitou.

Niekedy, keď sa vrátim domov z takéhoto stretnutia, mám chuť písať a písať 😀

Je to dôležité

Zdieľanie svojej energie je pre mňa veľmi dôležité. Ale už si viac, ako kedykoľvek predtým, vyberám si to, s kým budem zdieľať svoju energou, akou formou a ako dlho, pretože som si začala uvedomovať a žiť, väčšiu zodpovednosť za svoj život. Samozrejme nežijem v ústraní, takže prichádzam do kontaktu so širokým spektrom ľudí. Hlavne v práci – pretože pracujem ako tréner, masér a poradca pre zdravý život. Nie som v pozícií odsudzovania, mám pre životné cesty ľudí veľké pochopenie.

Sú to skúsenosti, ktoré tu zbierame. Ale je pre mňa dôležité, vedieť mať zdravý odstup a v mojom úzkom kruhu priateľov mať vôkol seba bytosti, kde energiu nestrácam, ale prichádza k vyživovanou na všetkých úrovniach. A ako som už spomenula, deje sa to obojstranne a to je na tom to krásne 🙂

Môžeme prichádzať do kontaktu s celým svetom, ale pochopila som, že ten náš najužsí okruh ľudí, tak ten tvorí našu osobnosť a našu realitu najviac. Hovorí sa, že sa podobáme piatim ľuďom, s ktorými sa stretávame najčastejšie a s tým plne súhlasím. Nemám to len odpozorované, ale aj prežité na vlastnej koži 🙂

Vyberaj si

Ako som si urobila v hlave a v duši poriadok, urobila som rozhodnutie, akou cestou chcem v živote ísť, kým si prajem byť a kam si prajem sa ako ľudská bytosť dostať – dorásť. A toto rozhodnutie spôsobilo, že som postupne začala vedome smerovať svoju pozornosť na ľudí, ktorí už žijú to, kam smerujem. Čo sa začalo diať bolo to, že mnoho ľudí mi samo od seba odišlo zo života a prišli celkom noví, ktorí sa podobajú tým, kde som smerovala svoju pozornosť! 🙂

Takúto silu má zákon príťažlivosti, zámer a rozhodnutie v našom živote. Je však len na nás, ako veľmi to myslíme so sebou a so svojim životom vážne a aký poriadok/neporiadok v sebe nosíme. Zistila som, že mnoho vecí je o vnútrnom a neochvejnom rozhodnutí, ktoré začne veľmi rýchlo meniť našu realitu.

A tak som si urobila aj nástenku vízií, kde mám fotky ľudí, či už veľmi známych, alebo menej známych, ktorých život ma nesmierne inšpiruje a ťahá ma nahor. Vedel/a si, že ak často k nejakému človeku smeruješ energiu, tak jeho energiu preberáš aj na diaľku?

Je to tak preto, lebo energia nepozná priestor a čas. Je okamžite všade, kam je pritiahnutá a privolaná. Preto je dôležité si uvedomiť, kam denne smeruješ svoje myšlienky, čo si vlastne privolávaš do života a s akými ľuďmi sa prepájaš, či už vo fyzickom svete, alebo aj na diaľku (energeticky).

To, kam neustále smeruješ svoju energiu, to rastie a tak potom vyzerá aj život 🙂 A tak si možno môžeš aj skúsiť premyslieť, akých ľudí máš teraz vôkol seba, ako sa cítiš a či je tvoj život taký, aký by si si prial/a žiť. Nevieme možno ovplyvniť všetko a je ilúzia, že nikdy sa v nejakom medziľudskom vzťahu nestretneme s nejakým problémom. Vzťahy sú na to, aby nás vyzvali k rastu. Problémy sú na to, aby sa riešili a aby sme vďaka nim mohli spoznať samých seba.

Ale naše najbližšie vzťahy by nemali byť len o problémoch, smútku a nezhodách, ale mali by nás hlavne vyživovať a napĺňať. S mojimi blýzkymi priateľmi sa bavíme aj o skutočne veľmi ťažkých a hlbokých témach, ale keďže už nehráme hry na vynníkov a obete, môžeme sa o takých témach baviť aj bez toho, aby sme sa potom cítili unavení, alebo si vzájomne brali energiu.

Ahoj, moje meno je Andy. Som inšpirátorka, holistická poradkyňa, športová trénerka, umelkyňa a blogerka. Táto web stránka slúži na účely informatívneho charakteru. Sú to hlavne moje poznatky a nemusia s tebou rezonovať. To je však v poriadku, pretože každý máme inú životnú cestu a presvedčenia.

Mojim poslaním je pomáhať ľuďom nájsť v živote rovnováhu a upraviť životný štýl tak, aby mohli naplno prejaviť svoj potenciál a zažívať tak vyššiu kvalitu života. Tejto práci sa venujem od roku 2009 a postupne sa neustále vyvíja, pretože učenie sa je nekonečný proces.

Ďakujem že si tu a teším sa na prípadnú spoluprácu 🙂

Share This