Vyberte stranu

Počul/a si už o tom, že čo svojimi myšlienkami ,,kŕmiš”, to rastie? Alebo čomu dávaš pozornosť – to rastie a deje sa ti to? Dnes tento fakt už dokazuje aj kvantová fyzika – na čo sa zameriavame, tam ide naša energia a to živíme a rastie to.

Tento fakt som si vo svojom živote začala uvedomovať viac a viac a pracovať s ním. Môj život sa začal postupne meniť a ja som cítila, že ma vesmír chce mať už niekde inde a nastal čas na posun, na celkom inú cestu. Avšak ten proces posunu nemusí byť vždy jednoduchý a ja sa dnes s tebou podelím o to, že prečo a čo zažívam ja…

Bol rok 2017 a môj dovtedajší život sa zrútil ako domček z karát. Dlhé roky som sa venovala profesionálne športu, chodila na súťaže a dokonca som aj pracovala vo fitness centre ako tréner. Bol to môj celý život, nie len hobby. Dýchala som pre šport, držal ma nad vodou.

Dnes viem, že to tak všetko malo byť a mala som sa športu takto intenzívne venovať. S náročným obdobím počas dospievania som sa potrebovala nejako vysporiadať a keďže sa radím medzi vysoko-citlivých ľudí, poskytlo mi športovanie dobré útočisko a brnenie, kým som nebola pripravená, začať všetkú záťaž zo seba púšťať. A to sa náhle aj stalo, život to zariadil po svojom.

Starý život sa končí

Ako som už spomenula, môj životný zvrat nastal v roku 2017. Po poslednej súťaži, kde som sa tešila veľkému úspechu, som náhle a vážne ochorela. Postihol ma silný zápal v celom tele, nemohla som poriadne ani chodiť a trvalo to niekoľko týždňov. Nerozumela som tomu, čo sa mi stalo, vedela som však, že môj starý život sa končí.

Myslím si, že keď sa v našom živote niečo deje, intuitívne to vieme vycítiť, ale pravdou je, že málokedy si niečo chceme priznať, alebo to pripustiť. Tak to bolo aj somnou. Život ma zastavil takým spôsobom, aby som nemohla pred sebou ujsť a ani pred mojou novou životnou cestou.

Nezostávalo mi nič iné, iba celé dni ležať v tichu a liečiť sa. Liečila som si telo, ale dnes viem, že to bolo skôr liečenie duše. Intuitívne som celý čas vedela, čo sa stalo, ale hlava voči tomu bojovala. Ak ideme po nejakej ceste veľmi dlho, v mozgu sa nám vytvoria také neurónové dráhy, ktoré náš život zautomatizujú a my si vytvoríme určitý druh osobnosti. Na tejto osobnosti môžme stať celkom závislími a len ťažko sa jej vzdávame, pretože nám poskytuje pocit bezpečia.

Vzdať sa starého ja preto nemusí byť vôbec ľahký proces, ale myslím si, že zmyslom našej existencie je zbaviť sa všetkých nánosov a dostať sa čo najbližšie k Stvoriteľovi. A preto si vesmír, alebo život – vždy nájdu spôsob, ako nahodiť v našom živote výhybku. Často sú to práve ochorenia, ktoré nám zmenia myslenie a vytrhnú nás zo starých štruktúr. Ale môžu to byť aj nehody, úrazy, rozchod s partnerom, či vyhadzov zo zamestnania.

Ale naše staré zaužívané vzorce nás často môžu donútiť, aby sme si našli presne takého istého partnera, alebo aj viacerých po sebe, alebo si nájdeme rovnaké, či podobné zamestnanie, alebo riešime tie isté situácie dookola a je to preto, lebo zvyk sa stal železnou košeľou a vytvorili sme si určitý typ osobnosti, ktorá si priťahuje do života neustále tie isté veci a situácie. A to vďaka nášmu vyžarovaniu.

Keď prichádza zmena

Postupne mi od roku 2017 život nahadzoval väčšie a väčšie výhybky a keď som nepočúvala tie signály, ktoré chodili neustále, stále sa situácia pritvrdzovala. Nakoniec sa moje zdravotné problémy pretavili do panických atakov, záchvatov úzkosti, depresívnych stavov, neschopnosti normálne fungovať a niekedy až neschopnosti chodiť aj niekoľko dní.

Vtedy som tomu celkom nerozumela, o čo ide, dnes viem, že všetky tie ochorenia boli čistenie mojej duše od starých nánosov. Postupne, ako som prosila Vyššie sféry o pomoc, pomoci sa mi začalo dostávať a neustále ku mne prúdili nové a nové informácie, ako si pomôcť a uzdraviť sa.

No vždy keď sa mi polepšilo, mala som tendencie vkročiť naspäť do starého spôsobu života – vrátila sa naspäť k tej istej práci, skončila v rovnakom vzťahu ako predtým, alebo si k sebe aj do kamarátskych vzťahov vyberala tie isté typy ľudí. Lenže nikdy to dlho nevydržalo a opäť sa niečo udialo a často to súviselo práve so zdravím.

Napokon som pochopila, čo odo mňa vesmír chce a začala som sa postupne vzádvať svojej starej osobnosti a niekedy to šlo naozaj cez bolesť. Pochopila som, že sa musím vzdať starej Rei a začať si budovať novú osobnosť a nový životný štýl. Ten je viac v súlade s mojou dušou a s telom, viac v súlade s Bohom a vesmírnymi zákonmi, ktoré som postupne začala chápať.

Napríklad to – nerobiť druhým to, čo nechcem, aby bolo robené mne, lebo to všetko vlastne robím sama sebe. Toto uvedomenie bolo pre mňa kľúčové.

V ďaľšom rade som pochopila to, že sa mám o svoje telo lepšie starať a mám cvičiť jemnejšie, vnímať jeho jemné signály a neísť proti nemu. Takže keď cítím, že nemám cvičiť – tak necvičím a keď cítím, že dnes je vhodný deň na šport, tak ihneď idem do pohybu.

Uvedomila som si, že ako veľmi som svoje telo celý život znásiľňovala nevhodnou stravou, preťažovala som ho, alebo som ho nútila do neprirodzených aktivít a nerešpektovala som vôbec jeho prirodzené cykly – ktoré sú úzko prepojené s prírodnými cyklami.

Smerovanie energie a pozornosti

Ako som sa začala čoraz viac a viac ponárať do seba samej, začala som si uvedomovať, že kam smeruje moja pozornosť, tam smeruje moja energia a to rastie a deje sa to. A tak som si začala čoraz viac a viac uvedomovať, že to, čo mám vo svojom živote je výsledok môjho minulého ja, toho ja, ktoré bolo plné zranení, žilo v roli obeti a v sebaľútosti, nemalo dobre nastavné hranice a videlo svet ako zlé miesto, plné utrpenia.

Postupne sa moja duša ozývala s túžbou – žiť šťastný a naplnený život. Vo svojom vnútri som vedela celým svojim ja, že sa to dá a jedného dňa to dosiahnem, ale moja hlava tomu nechcela uveriť. Akoby aj mohla, keď bola roky nastavená na utrpenie. Ako čas plynul, začala som svoju pozornosť smerovať inam – začala som si viac a viac všímať na živote to pekné, začala som viac obdivovať krásu sveta a prírody, začala som seba aj druhých vedome viac oceňovať a nevidieť všetko len čiernobielo.

Keď prišli ťažšie životné skúšky, moja myseľ mala tendenciu spochybňovať novú cestu a ťahala ma do starých vzorcov správania sa a pohľadu na život. Neustále som si však zvedomovala jednu vec a to dookola – že je to len dočasný stav a to, že ma len moje staré vzorce sťahujú naspäť a mám vydržať a neustále vo svojej mysli živiť krásu a dobrotu a pracovať aj s odpustením.

Príbeh o dvoch vlkoch

Páči sa mi príbeh o dvoch vlkoch, ktorý tento boj medzi starým a novým ja opisuje:

Bol raz jeden šaman, ktorý bielemu mužovi rozprával príbeh o dvoch vlkoch, ktorý spolu neustále bojovali. Biely muž sa ho spýtal – ,,A ktorý z nich vyhrá?” šaman odpovedal: ,,Ten, ktorého kŕmiš”.

Dnes ráno som sa prebudila a napadla ma pre seba samú taká iná verzia tohto príbehu a túžim sa oň s vami podeliť 🙂

Prišlo mi na um, že naše staré ja, to je taký veľký starý a negativisticky naladený vlk. Už toho veľa prežil a môže byť skutočne veľmi zjazvený. Preto neverí okoliu a ani životu, na všetko šomre a s ničím nie je spokojný. Vyrastal v starom svete, ktorý bol tmavý a pný nevedomosti.

Odrazu sa však objavil v jeho blázkosti malý, celkom mladučký vĺčik – ktorý reprezentuje naše nové ja, ktoré sa rodí. Bol dvojčaťom starého vlka, jeho súčasťou, jeho dušou, ktorá sa od neho začala oddeľovať, získavala nové telo.

Ale to staré telo, vo forme starého vlka ju nechcelo pustiť, lebo on reprezentuje také to známe bezpečie a istotu, kdežto mladý vĺčik reprezentuje celkom nové vody a cesty, ktoré sú plné neznáma.

A silno zakorené strachy môžu spôsobiť, že starý vlk začne mladého odháňať, pretože vie, že ak by sa jeho duša presídlila do nového vĺčika, prestal by existovať. Ale napokon, ked starý vlk odumrie a duša spočienie v mladom vĺčkovi, starý vlk pochopí, že on nezomrel, zomrela len jeho stará zranená osobnosť a on žije teraz ďalej v s novým telom, s možnosťou budovať nový život a hravosť omladeného tela mu dodáva odvahu vstupovať do neznámych vôd.

Pochopenie

Kým som pochopila, že moje staré ja musí odumrieť, prešlo mnoho času a prežila som skutočne náročné chvíle. Ale postupne som začala svoju pozornosť zameriavať na zdravie a šťastie a moje nové nastavenie ku mne začalo priťahovať všetko, čo mi pomáhalo zrealizovať moje nové ja. Boli to rôzne odkazy, články, videá, knihy, alebo dokonca vety od neznámaych ľudí, ktorí okolo mňa prechádzali.

Moje uši a srdce začali viac a viac počúvať a načúvať životu a dokázala som stále presnejšie vnímať to, čo život odo mňa chce, k čomu ma nabáda a začala som sa týmito pokynmi riadiť. Vyliečila som si dušu a telo, našla som liečivú stravu, vďaka ktorej zmyzli všetky moje ochorenia a nebolo ich málo.

A teraz sa s láskou a radošťou túžim o tieto poznatky deliť so svetom, pretože mi to prináša do života obrosvkú radosť a naplnenie a vnímam, že keď to robím, moja duša tancuje tanec radosti 🙂

Ahoj, moje meno je Andy. Som inšpirátorka, holistická poradkyňa, športová trénerka, umelkyňa a blogerka. Táto web stránka slúži na účely informatívneho charakteru. Sú to hlavne moje poznatky a nemusia s tebou rezonovať. To je však v poriadku, pretože každý máme inú životnú cestu a presvedčenia.

Mojim poslaním je pomáhať ľuďom nájsť v živote rovnováhu a upraviť životný štýl tak, aby mohli naplno prejaviť svoj potenciál a zažívať tak vyššiu kvalitu života. Tejto práci sa venujem od roku 2009 a postupne sa neustále vyvíja, pretože učenie sa je nekonečný proces.

Ďakujem že si tu a teším sa na prípadnú spoluprácu 🙂

Share This